האם כל אתר צריך קידום?

אליאבוס (אליאב לנקרי)

פוסט זה נכתב ע"י , כותב את הבלוג "אליאבוס" העוסק בקידום אתרים ושיווק ברשת. ניתן לגלוש לאתר שלו בכתובת Eliavsys.com למידע נוסף אודות שירותי קידום אתרים וחדשות בתחום.

קידום אתרים הוא תחום נרחב ומגוון בהשפעות האינטרנט על אתרים שונים ועל מומחי האינטרנט. בנוסף, תחום קידום האתרים הוא תחום הצריך חשיבה רבה, יצירתיות ולדעת כיצד להשתמש בכלים בצורה נכונה. ובכן, נשאלת שאלה בקרב בעלי אתרים רבים, חלקם מוצלחים בשל קידום אוטומטי (כתיבת תוכן באופן יום-יומי, תגובות וכו׳) וחלקם לא מקודמים כלל וכלל – ולפעמים בעלי האתרים אינם שוקלים את האפשרות לשכור מקדם אתרים מקצועי, אשר יקדם את אתרם.

 תשובה חד משמעית

התשובה לשאלה בכותרת המאמר היא חד משמעית – כן. כל אתר צריך קידום, כי אחרת הוא פשוט לא שמיש, לא יעיל, לא מקצועי ולא איכותי כלל וכלל. אתר שלא מקודם הוא אתר שפשוט יושב ברשת האינטרנט מבלי לעשות דבר, מבלי לתרום ומבלי להתפרסם ולהיות פופולרי. קידום אתרים, כאמור, הוא תחום נרחב ומגוון, ועל-כן יש להשתמש בכלים המתאימים לכל אתר – קיימים אתרים שאולי לא יהיו צריכים כלים מסוימים בשל היותם עוסקים בתחום המאפשר כלי זה באופן אוטומטי. נוסף על כך, אתרים רבים שאתם מכירים, אתרים גדולים ומפורסמים בארץ ובעולם, עברו (ועוברים גם כיום) את התהליך הנקרא קידום אתרים, כגון פייסבוק, יוטיוב ווי נט ועוד אתרים רבים בעולם.

 רמת האיכות – זה כל ההבדל

כמובן שיש קידום אתרים טוב ואיכותי ויש פחות – הכל תלוי במי שאתם בוחרים לקדם את אתרכם. אם אתם, בעלי האתרים, עדיין חושבים שתחום קידום האתרים אינו מתאים לאתרם, כי אולי אתם חושבים שהוא יהיה מקודם לבד (מה שגם עשוי להיות, אך תלוי מאוד בתחום בו עוסק האתר), נסו לחשוב שנית – חשבו אלו אתרים שאתם מכירים לא עברו קידום אתרים? האם האתרים הללו יתקדמו במנועי החיפוש מעצמם? נסו לחשוב בצורה הגיונית – הרי אין ספק שאתרים אלו הם אתרים מפורסמים ופופולריים, אך כיצד הם הפכו לכאלה?

לסיום, כאמור – קידום אתרים הוא תחום מגוון ורחב, אשר עוסק בכלים יצירתיים והמון מחשבה. קידום אתרים, בנוסף, הוא תחום תחרותי מאוד, אשר לא כל אחד יכול להצליח בו – לא כל אתר יכול להצליח עם קידום אתרים, וזאת מכיוון שיש להשקיע בקידום בצורה מקצועית ותמידית. כמו-כן, אם מאמר זה אכן גרם לכם להסתכל מנקודת מבט שונה על קידום אתרים, כנראה שהמסר עבר בשלום, אך אם עדיין לא – אנו מציעים לכם להסתכל שוב על התחום, לחקור אותו מעט, לקרוא מאמרים נוספים שלנו בתחום קידום אתרים, ואולי כך תבינו כיצד קידום אתרים יכול להועיל לכם, בעלי האתרים. ובכן, כל אשר נותר לנו להגיד הוא בהצלחה בקידום האתר!

למדו עוד אודות קידום אתרים בבלוגלחצו כאן