כמה תוצאות יש בעמוד הראשון של גוגל?

כן זו לא שאלה רטורית – זה עניין טכני בלבד! בעמוד הראשון של גוגל יש 10 תוצאות אורגניות ועוד כל מיני פרסומות צפות למעלה, למטה ובצד. אבל זו רק רבע אמת…

מגוון סוגי תוצאות בעמוד הראשון של גוגל

לפעמים יש רק 7? כן! לפעמים זה נראה כמו סלט שלם של קישורים נוספים, תמונות ומפות (נראה כמו 40 תוצאות) ולפעמים – יש רק 10. אה ומידי פעם יש גם 11.. רגע..? טוב בואו נעשה קצת סדר בבלאגן הזה.

תוצאות של חיפוש מותגים / חברות

כאשר תחפשו שם של חברה או מותג מסויים למשל "קסטרו" אז כשאתם מקלידים את המילה קסטרו (רשת הבגדים) בחלון החיפוש ומבצעים חיפוש כדי לברר אודות משהו כמו למשל סניפים או שעות פעילות – תקבלו רק 7 תוצאות (לפעמים גם 6 או 8). התוצאה הראשונה תמיד תהייה אתר הבית של החברה או המותג (בצירוף "קישורים נוספים" עוד על זה בהמשך) והשאר יהיו כל מיני כתבות שניתן למצוא באינטרנט אודות חברת קסטרו. כמובן שיהיו גם פרסומות ממומנות (תוצאות בתשלום) מלמעלה, למטה וגם איזו תוצאה או שתיים של מקומות או מפות גוגל בצד. הבנתם? נקסט…

אה רגע – צילום מסך בשבילכם:

8 תוצאות - אתר ראשי עם "קישורים נוספים", וכתבות ברשת
8 תוצאות – אתר ראשי עם "קישורים נוספים", וכתבות ברשת

תוצאות נוספות של מקומות גוגל וגוגל פלוס

אם תחפשו ביטוי כמו "מסעדת דגים" תקבלו גם שרשור של מקומות גוגל ודפי גוגל פלוס בדירוג ה3-4 של הדף הראשון. ככה שתראו כ-10 תוצאות ובאמצע התוצאות הללו תראו גוש של מספר קישורים אל דפי מקומות גוגל וגוגל פלוס. כן כרגיל בואו לא נשכח שגם כאן תראו פרסומות ממומנות מלמעלה ובנוסף תהייה לכם בצד מפה חמודה עם כל מיני סימונים שמראים לכם היכן על המפה נמצאים הקישורים שנמצאים בגוש התוצאות של מקומות גוגל – הם מסומנים באותיות (בתוך המפה) וכמו כן באותיות התואמות בתוך גוש הקישורים.

תוצאות וקישורים של מקומות גוגל וגוגל פלוס - וגם מפה חמודה! כמה תוצאות יש לנו כאן? כולל הממומן יש כאן 18 תוצאות!
תוצאות וקישורים של מקומות גוגל וגוגל פלוס – וגם מפה חמודה! כמה תוצאות יש לנו כאן? כולל הממומן יש כאן 18 תוצאות!

קישורים נוספים

זוכרים את כל הקישורים הנוספים האלו שהיו מתחת לתוצאה הראשונה (באורגני) כשחיפשנו את הביטוי של המותג "קסטרו"? אז אלו נקראים "קישורים נוספים" – בדוגמה של קסטרו היו לנו עוד 6 קישורים (תוצאות לכל דבר) נוספים מתחת לקישור (תוצאה) הראשי. לעיתים תמצאו גם קישורים נוספים בתוך תוצאות שנמצאות גם באמצע העמוד הראשון. למשל כאשר תחפשו את הביטוי "פורום מסחר" תראו שבתוצאה השישית קיים פורום talniri שמראה גם עוד "קישורים נוספים" מעניינים.

"קישורים נוספים" בתוצאה של אמצע עמוד ראשון של גוגל
"קישורים נוספים" בתוצאה של אמצע עמוד ראשון של גוגל

עוד כל מיני!

בואו לא נשכח את התמונות, סרטונים, קישורים לדפים של אתרי חדשות ועוד. כל אחד מהם נחשב קישור (או תוצאה) נפרד שייקח אותכם אל מקור אחר ברשת. אז אם תבצעו חיפוש מסויים שמראה לכם גם ממומן, גם תמונות, גם מקומות גוגל ושאר הירקות, תמצאו את עצמכם עם קישורים לעשרות מקורות ודפים שונים ברשת – והכל בעמוד הראשון של גוגל עבור ביטוי מסוים!