יתרונות עבודה מהבית

עצמאיים רבים תוהים האם כדאי לשכור משרד ולעבוד מחוץ לבית או לחסוך את עלויות השימוש במשרד ולעבוד מהבית. היום עבודה מהבית היא קלה ופשוטה. אנחנו יכולים לחסוך את עלויות שכר הדירה על המשרד, עלויות של אחזקת עובדים כמו פקידה שתענה לטלפונים כאשר אנחנו לא נמצאים, אנחנו יכולים לחסוך כסף על ציוד תקשורת, חיבור לאינטרנט, מחשבים, טלפוניה וגם על ציוד אחזקה כמו חומרי ניקוי, צרכי מטבח וציוד משרדי. העובדה שהיום אפשר לעשות הכל דרך המחשב ודרך הטלפון הנייד מחזקת את הסברה שמדובר ביתרון משמעותי.

חסכון כספי משמעותי, האמנם?
עבודה מהבית מאפשרת לנו לקום בבוקר, להכין קפה בבית, להתיישב מול המחשב ולהתחיל לעבוד ולמעשה כך גם לחסוך כסף. אנחנו לא משלמים דלק והוצאות נסיעה כדי להגיע למשרד, לא מפסידים דקות עבודה חשובות בהמתנה בפקק בכניסה לעיר, אנחנו לא משלמים על חנייה ולא קונים קפה ומאפה בדרך למשרד. כל הדברים הקטנים האלו הם למעשה חסכון כספי שנכנס היישר לכיס שלנו.

בנוסף, כל הדברים שציינו בתחילת המאמר תקפים בהחלט. אין צורך להשקיע השקעה כספית במשרד – לא שכר דירה, ארנונה וחשבונות אחרים, אין צורך בציוד טלפוניה לעובדים ואין צורך בהשקעה כספית בציוד אחזקה מכל סוגיו. כאשר אתם עובדים מהבית ומנהלים את העסק שלכם דרך המחשב בבית אין לכם צורך במזכירה שתמלא את החלל כאשר אתם יוצאים מהמשרד ותשמור על הנכס.

תפוקת העבודה עולה או יורדת?
מחקרים רבים ניסו לבדוק האם תפוקת העבודה של שכירים ועצמאיים עולה או יורדת כאשר הם מבצעים את העבודה בבית. ללא כל ספק תפוקת העבודה משתנה וזהו משהו שצריך להיערך אליו. עבודה מהבית יכולה להיעשות רק כאשר אנחנו מבצעים זאת בצורה מסודרת, בחדר שהוקצע לכך ובשעות שהוקצו לכך.

כלומר – בשעות אלו אנחנו לא מקפלים כביסה, שוטפים כלים, משקים את הגינה או צופים בטלוויזיה, אנחנו עובדים. זוהי עבודת הכנה חשובה שדורשת סתגלנות ועקשות כדי להבטיח שהעבודה תתבצע ונעמוד בדדליינים.

כאשר עובדים מהבית יש צורך בהקניית חוקים הדוקים של עבודה ובמשמעת חזקה יותר, תפוקת העבודה יכולה לעלות דווקא בגלל המודעות הזו.

חשיבות הביקורת
בין אם אתם עובדים מהבית ומנהלים את העסק שלכם ללא משרד או יוצאים בכל בוקר אל המשרד הקטן ומבצעים את העבודה ממנו, חשוב מאד לדעת שביקורת של רואה חשבון היא הכרחית וחשובה. העובדה שאנחנו עובדים מהבית יכולה ליצור אצלנו תחושה פסיכולוגית שאנחנו לא צריכים להשקיע ולתעד את המהלכים הכלכליים שלנו בצורה מוקפדת כמו במשרד.

למעשה יש צורך בהקפדה יתרה דווקא בגלל שאין לנו הוצאות רבות ושאנחנו לא מחזיקים צוות של עובדים במשרד. חשוב לעקוב ולבדוק כל הוצאה, לרשום אותה בצורה מסודרת ולהשקיע חלק משעות העבודה בבית גם להכנת הדוחות הכספיים. זהו המצב בו רואה חשבון טוב ומקצועי יוכל ללוות אתכם ולהטמיע בכם את החשיבות של תיעוד ורישום נכון גם כאשר העבודה היא קטנה ומתבצעת מהבית.

המלצה של מנהל הבלוג: הנהלת חשבונות רפאל שיטרוק בכתובת אינטרנט rs-cpa.co.il

אין להעתיק טקסטים, כתבות או תכנים מאתר eznetseo.tips4u.co.il ללא רשות מנהל האתר, האתר עוסק בין השאר בנושאים הקשורים לקידום אתרים וקידום בגוגל. ניתן ליצור איתנו קשר דרך הקישור הזה.