רשתית העין – בעיות ופתרונן

ככה מקדמים אתר של רפואת עיניים

√ המלצה מאת עורך בלוג קידום בגוגל: למד עוד אודות רשתית העין וגלוש לאתר מומלץ בקישור הזה למידע נוסף!

העין הינה אבר רגיש ביותר המהווה חלק אימננטי מהתפקוד היומיומי שלנו. כחלק מתפקודיה של העין, נמצא את הרשתית, היא למעשה שכבת תאים באחורי גלגל העין. הרשתית הינה החלק שתפקידו המרת אור לאותו עצביים. תפקידה של הרשתית הינו גילוי אור והעברתו לחלקים העצביים של העין. למעשה, לרשתית ישנו תפקיד מהותי בתפיסת הראייה. ברשתית ניתן למצוא עשר שכבות שונות ההולכות ומתקרבות אל הקרנית.

המחלות הנפוצות הקשורות לרשתית העין הינן ניוון ברשתית, רטיניטיס פיגמנטוזה, רטינופתיה סוכרתית ועוד. מחלות העין הן מהאתגרים היותר משמעותיים של הרפואה בימינו כאשר בהיעדר טיפול הולם יכולות העיניים להגיע למצב של עיוורון מוחלט. בדיקה קבועה כל זמן מה וביקורת של רופאים מקצועיים יכולה להציל את העין ממצבי עיוורון. ישנן לא מעט מחלות הפוגעות ברשתית ואולם הכרת התחום יכולה לסייע בהתמודדות עימו.

רטינופתיה. רטינופתיה היא תוצאה של סוכרת לא מאוזנת בגוף המתפשטת ומגיעה עד לעין. בעוד שבאברי הגוף האחרים קשה לראות את הבעיה, בעין היא בולטת למדי. בדיקה פשוטה תגלה בקרקעית העין כלי דם קטנטנים הנגועים בעקבות של סוכרת. הסיבה לטשטוש הראייה ברטינופתיה הינה שינויים בריכוזי הנוזלים בכלי הדם. לאחר איזון הסוכר בדם גם מצב העיניים מתאזן. בהיעדר טיפול הולם יכולה להיגרם הדרדרות בראייה.

רטיניטיס פיגמנטוזה הינה מחלת רשתית הפוגעת בחלקים השונים שלה וגורמת לעיוורון שלא ניתן להשיבו למצב תקין. למעשה, מדובר בקבוצה של כמה מחלות המביאות למצבים בלתי הפיכים כאשר הנפוץ שבהם הוא עיוורון. לא מעט מחקרים המבוצעים בתחום נעשים על מנת למצוא את הפתרון לבעיות אלו. הסימנים הנפוצים לרטיניטיס פיגמנטוזה הינם קושי בראיית לילה וצמצום שדה הראייה ההיקפי. הטיפול במחלה אפשרי רק לאחר איתורה באמצעות ויטמין A וניתוח קטרקט.

טרשת הרשתית הינה חסימה של כלי הדם הרשתיים, בין אם בעורקים ובין אם בוורידים. חסימה זו עלולה לגרום לירידה חדשה ביכולת הראייה וכיום ניתן למצוא תדירות הולכת וגוברת של התופעה. אחד הגורמים העיקריים לתופעה הינה טרשת העורקים. כיום, אין טיפול תרופתי בתופעה אולם באמצעות מעקב רופא ניתן להביא לשיפור.

אתר אינטרנט רופא עיניים רופאעיניים.co.il
אתר אינטרנט רופא עיניים רופאעיניים.co.il

זכויות יוצרים וקניין רוחני: מאת עורך הבלוג, בלוג קידום בגוגל eznetseo.tips4u.co.il שומר לעצמו את כל זכויות היוצרים לקניין רוחני כולל כתבות בבלוג כולל כתבה זו וותמונות שפורסמו בכתבה זו! למידע נוסף בנושא קידום בגוגל ושיווק אתרי אינטרנט במנועי חיפוש המשך את גלישתך בבלוג!