איך לקדם הדברת עכברים

 

הדברת חולדות ; הדברת עכברים – כל השיטות

הימצאותם של עכברים או חולדות בביתנו הינה אחת התופעות הפחות נעימות במהלך חיינו, הניתנת למיגור בדרכים פשוטות וקלות לביצוע, היעילות לטווח הרחוק, במידה והן אכן מבוצעות על ידי מדביר עכברים מיומן ומנוסה. עכברים וחולדות המשתייכים למשפחת היונקים, הינם אחד מהמזיקים העלולים להביא מחלות וזיהומים שונים אל תוך ביתנו, במידה ולא מתבצע הטיפול המתאים למיגורם.

סימפטומים להופעת עכברים או חולדות

התופעות הראשוניות המעידות על הימצאותם של מכרסמים בביתנו הינם ציוצים בלילה וקולות צעדים קטנים ומהירים ברחבי הבית, רעשי כרסומים ואף עדויות למאכלים נגוסים, שאריות מזון הפזורות ברחבי הבית, וכמו כן כבלי חשמל, מים וגז אכולים ורהיטים נגוסים. כל אלו הינן תופעות הניתנות לטיפול על ידי לוכד עכברים או באמצעות טיפול של הדברת חולדות, בהתייחס לסוג המכרסם.

מכרסמים – אינטליגנטיים וסתגלנים

למעשה, אבחון המכרסם ודפוסי ההתנהגות שלו הינו החלק הקריטי בהתחלת הטיפול בתופעה, שכן חולדות שונות מסגלות לעצמן דפוסי מחייה שונים ויוצרות נזקים שונים. האבחנה מתבצעת לרב על ידי איש שירות של הדברת חולדות או עכברים מקצועי, המזהה את סוג המכרסם על פי הסימנים שהוא מותיר אחריו. מאחר ומרבית המכרסמים הינם בעלי אינטליגנציה מפותחת יחסית, המאפשרת להם להכיר את הסכנות השונות, כגון מלכודות ושעות פעילות רצויות, והינם בעלי יכולות הסתגלות מעולות, הטיפול בהם מחייב מיומנויות רבות וניסיון של שנים.

האמצעים למיגור חולדות ועכברים

האמצעים הקיימים כיום לצורך הדברת חולדות או עכברים מציעים בשוק אף מלכודות שונות בשיטה של 'עשה זאת בעצמך', כגון מלכודות קפיץ ומלכודות דבק, ואף מלכודות הומאניות יותר, המגנות על חייו של המכרסם מבלי לפגוע בו. למעשה, חולדות ועכברים מזנים שונים לומדים להכיר את המלכודות ולהיזהר מהן, כך שיעילותן מוטלת בספק מה. כמו כן, ניתן להזמין לוכד עכברים אשר יפזר רעל באזורים המאובחנים, אולם שיטה זו מסבה למכרסמים עוול, בשל היותה גורמת למוות איטי.

מעבר להיות שיטות אלו אפקטיביות במידה מועטה, הסיכון הגבוה המצוי בהן עלול לפגוע בני הבית ובחיות המחמד, באם ישנן. כאשר אתם מזמינים מדביר עכברים לביתכם, אפשר להתעניין על שיטות הדברת עכברים הומאניות הקיימות כיום, כגון לכידת המכרסם באמצעות קופסה וסילוקו מהבית. הנטייה הכללית היא, כמובן, הדברת עכברים באמצעות שיטות ידידותיות, אולם במקרים קשים נבחנות האפשרויות האחרות.

שיטה חדשה יחסית לביצוע הדברת חולדות ועכברים הינה הדברה אלקטרונית. שיטה זו הינה חלק ממגמה ירוקה, באמצעותה לוכד עכברים מתקין בבית מכשיר אלקטרוני המפיק גלי קול המבריח עכברים וחולדות. מכשיר זה אינו מהווה סכנה לדיירי הבית ולחיות המחמד, לסביבה או לבית עצמו, מאחר ואינו מכיל רעלים ואינו מיועד להרוג את העכבר.

עוד בנושא; אתרי באזז

מאתרי הבאזז ניתן ליצור קישורים מחזקים אשר נותנים עוד קצת כוח למאמרים שלכם או לאתר שלכם עצמו. קידום אתרים, מתבסס ברובו על בניית קישורים. הקישורים חייבים לצאת מתוך טקסטים ייחודיים ולא טקסטים מועתקים וכמו כן חייבים להיבנות בצורה טובה.

המשך למאמר – אתרי באזז ומאמרים